Nová ponorná míchadla EISELE GTWSI-EX 206-E

EISELE uvádí na trh nová ponorná míchadla určena pro zóny EX 1 a 2 se synchronním energeticky úsporným motorem IE5

Společnost EISELE, přední výrobce čerpadel a míchadel pro zemědělství a bioplynové hospodářství, vyvinula nové ponorné míchadlo GTWSI-EX 206-E pro zóny EX 1 a 2, které je poháněno energeticky úsporným elektromotorem s třídou energetické účinnosti IE5 a splňuje kategorii „Ultra Premium Efficiency“ podle nařízení EU o ekodesignu. Třída účinnosti IE5 pro míchadla bioplynu pro oblast ATEX je v současné době celosvětově jedinečná. V kombinaci s frekvenčními měniči tak dochází k úspoře elektrické energie až 45 % ve srovnání s běžnými ponornými míchadly.

Ponorná míchadla GTWSI-EX 206-E jsou předmětem zájmu všech provozovatelů bioplynových stanic, projekčních firem a servisních společností. Protože ponorná míchadla Eisele odolná proti výbuchu, jsou obecně vhodná pro zóny EX 1 a 2, je provozovatelům zaručena maximální bezpečnost.

 

Maximální potenciál úspory energie

Ponorné míchadlo GTWSI-EX 206-E je určeno pro teploty substrátu do 65°C a je tak vhodné pro všechny termofilní systémy s vysokými procesními teplotami, které se obvykle pohybují kolem 50°C až 57°C. Přípustná hloubka ponoru je až 25 m. Míchadlo svým výkonem 15 kW energeticky úsporným způsobem míchá v nepřetržitém provozu i viskózní média.

Pohony míchadel GTWSI-EX 206-E vyvíjí a vyrábí společnost Eisele ve vlastní motorárně. Díky pohonu IE5 dosahuje míchadlo nejvyššího potenciálu úspory energie, který je v současnosti na trhu k dispozici. Mechanické ucpávky ve skříni jsou umístěny jak na motoru, tak na straně média. Třída izolace podle IEC 34-1 je 180°C (třída izolačního materiálu H). To je vynikající hodnota pro maximální přípustnou teplotu izolace motoru, která vyplývá z okolní teploty a zahřívání motoru. Vrtule, nosný rám a ostatní instalační prvky jsou pro oblast bioplynu standardně vyrobeny z nerezové oceli.

Účinnost přes 96 %

Použitý synchronní motor dosahuje účinnosti přes 96 %, která na rozdíl od asynchronních motorů zůstává velmi vysoká i při nízkých otáčkách. Oproti asynchronním motorům generuje o cca 40 % méně tepla ve vinutí, což výrazně snižuje tepelné zatížení zařízení. Kromě toho velikost a konstrukce litinového pouzdra míchadla umožňují efektivní odvod tepla a extrémně nízké provozní vibrace.

Optimalizovaná geometrie křídel širokolisté vrtule a náboje, zajišťuje ještě hladší chod a tah při míchání – to vše při výrazně nižší potřebě příkonu a delší životnosti. Nové nerezové vrtule jsou již standardně instalovány v ponorných míchačkách GTWSB a GTWSI-EX. Celkově to vede k ještě delší životnosti – a to i přesto, že ponorná míchadla Eisele byla vždy technologickým lídrem v těchto oblastech.

 

O společnosti EISELE

Rodinný podnik Franz Eisele u. Söhne GmbH & Co. KG v německém Sigmaringenu, vycházející z desetiletí prověřeným know-how. Nabízí inovativní stroje a služby v oblasti zemědělství a bioplynu již více než 130 let. Jako spolehlivý partner vyvíjí a vyrábí EISELE robustní a odolná míchadla a čerpadla „made in Germany“ s širokým rozsahem výroby podle nejvyšších standardů kvality, které jsou zajištěny ve firemním testovacím centru. EISELE mimo jiné vyrábí vlastní elektromotory v souladu s nejvyššími třídami energetické účinnosti a má přes 25 000 vlastních položek s velmi dobrou zásobou náhradních dílů. Tradiční prémiový výrobce má specializovanou prodejní síť s obchodními partnery a zastoupením po celém světě. Stále tak rozšiřuje své mezinárodní prodejní aktivity. EISELE v současné době prodává své produkty ve více než 60 zemích. Více informací na www.eisele.de.