Nová míchadla Eisele GTWSL

EISELE uvádí na trh nové velké vrtulové ponorné míchadlo GTWSL a GTWSL-E pro bioplynové stanice. 

Společnost EISELE, přední výrobce čerpadel a míchadel pro zemědělství a bioplyn, vyvinula novou řadu energeticky účinných zařízení na základě svých osvědčených ponorných míchadel GTWSB. Toto nové míchadlo bylo poprvé představeno v prosinci 2023 na Biogas Convention & Trade Fair 2023 v Norimberku. Pomalu rotující velká vrtulová zařízení GTWSL a GTWSL-E nabízí maximální potenciál úspor při míchání substrátu s rychlostí až 113 ot./min.

Míchadla Eisele GTWSL

Řada GTWSL je vybavena asynchronním motorem, který se pomalu spouští pomocí softstartéru. V GTWSL-E je naproti tomu instalován synchronní energeticky úsporný motor podle třídy energetické účinnosti IE5, který je provozován s frekvenčním měničem. Tato třída účinnosti je v současnosti světově unikátní pro pohony míchadel v oblasti bioplynu. Frekvenční měnič v GTWSL-E zajišťuje plynulou regulaci rychlosti, která se optimálně přizpůsobuje různým provozním podmínkám. Na rozdíl od asynchronních motorů dosahuje energeticky úsporný motor IE5 GTWSL-E účinnosti přes 95 % i při nízkých otáčkách a v současnosti nabízí nejvyšší potenciál úspor na trhu.

Nejekonomičtější míchání na světě

Zvýšená úroveň ekologického povědomí, zvýšené náklady na energii a trend k udržitelnosti znamenají, že téma úspor energie v posledních letech nabývá na důležitosti. Nová řada zařízení GTWSL zaručuje vysoký cirkulační výkon s nízkým hnacím výkonem a umožňuje velmi vysokou účinnost i v nízkých otáčkách.

Energeticky úsporný motor IE5 v kombinaci s velkými průměry vrtulí, nízkými rychlostmi a nízkým výkonem pohonu dělá z GTWSL-E dosud nejhospodárnější míchadlo na světě.

Vhodné i pro termofilní bioplynové stanice

Existují celkem dvě varianty zařízení – každá také ve verzi IE5. Varianta 1 má motor o výkonu 11 kW a průměr vrtule 1340 mm. Varianta 2 je dodávána s elektromotorem15 kW a má průměr vrtule 1430 mm. Vrtule, nosná konzole a instalační díly jsou standardně vyrobeny z nerezové oceli (V2A). Mechanické ucpávky ve skříni jsou umístěny na straně motoru i média. Třída izolace podle IEC 34-1 (třída izolace H) umožňuje vysoké teploty až 180°C v izolaci motoru.

Stabilní konstrukce a vlastní výroba motorů zajišťuje dlouhou životnost typickou pro produkty Eisele. Energeticky úsporný synchronní motor IE5 vyvíjí přibližně o 40 % méně tepla než asynchronní motory. Hmotnost a masivní konstrukce zařízení umožňují nízkovibrační chod a zajišťují efektivní odvod tepla. Nová míchadla GTWSL lze použít v hloubkách až 40 m. Jsou schváleny pro teploty média do 65°C a jsou tedy vhodné i pro provoz termofilních systémů. Četné součásti příslušenství nabízejí širokou škálu možností instalace a použití.