Jak na nejmodernější techniku krmení dobytka

AGETE s.r.o.- váš dodavatel nejmodernější techniky a technologie pro krmení dobytka.

Firma Agete s.r.o. zastupuje na českém trhu holandského výrobce špičkové krmné techniky společnost Trioliet. Našim českým zákazníkům nabízíme ucelený program nejmodernější techniky pro krmení dobytka. Od krmných vozů přes samochody až po robotické krmení.

Technické řešení pro každého

Jednoduché krmné míchací vozy bez nakládání jsou oblíbené především u malých a středních farmářů pro svou nenáročnou obsluhu a údržbu.  V českých podmínkách jsou také velice rozšířené krmné míchací vozy s nakládání pod označením Gigant a Triomix. Tyto krmné vozy vynikají precizním vyřezávacím systémem, díky kterému zůstává stěna siláže či senáže čistě odříznuta a eliminuje se tak nežádoucí zvětrávání a degradace krmení. Pro nasazení v nejnáročnějších podmínkách jsou určeny samochodné krmné míchací vozy Triotrac. Ty se vyznačují unikátním systémem nakládání krmných komponent přes široký vkládací pás, díky kterému je možné naložit až 1 800 kg siláže za minutu. Všechny tyto stroje disponují patentovanou konstrukcí míchacího šneku „Twin Stream“ zajišťující dokonalé promíchání krmných komponent a homogenitu směsné krmné dávky při zakládání do žlabu.

Budoucnost je zde

S ohledem na nedostatek kvalifikovaných pracovníků v zemědělské prvovýrobě jsou v současné době nejmodernějším způsobem krmení dobytka robotické systémy krmení, které najdou své uplatnění jak u menších farmářů, tak na velkých produkčních farmách. Trioliet vyvinul robotický krmící systém pod názvem Triomatic, který se skládá z přípravny krmiva tzv. krmné kuchyně a malého krmného vozu projíždějícího stájí. S použitím Triomaticu je z procesu krmení zcela vyloučen lidský faktor. Robot nikdy nepřijde do práce pozdě, nemarodí, nepotřebuje dovolenou a nikdy nepospíchá domů. Každý den (svátek, štědrý den, …) ve stejném čase založí hospodářským zvířatům požadovanou přesně namíchanou krmnou dávku. Tak mohou farmáři krmit zvířata efektivně, tzn. častěji, stále čerstvým krmením a při tom s nízkými provozními náklady.

Přesné vážení je cesta k úspoře

Řada chovatelů dobytka, kterým nejsou lhostejné náklady na krmení a efektivita provozu hledá uživatelsky přívětivé řešení pro management a správu krmiv. Mít vše po ruce ve svém mobilu, okamžitě online upravit krmné dávky a mít vždy přehled o provedeném krmení. Společnost Agete přichází na český trh s řešením od firmy CowConnect.

Tento systém vážení a aplikace pro krmení je možné instalovat na různé typy a značky krmných míchacích vozů a samochodů. CowConnect poskytuje zemědělcům  spolehlivé záznamy o efektivitě krmení, krmných dávkách a nákladech. Více informací se dozvíte na www.cowconnect.net

Článek zveřejněn v lednovém čísle časopisu Farmář 2021.