Nová úsporná míchadla Eisele GTWSI-Ex 206-E

EISELE uvádí na trh nová ponorná míchadla pro zóny EX 1 a 2 se synchronním energeticky úsporným motorem IE5.

Společnost EISELE, přední výrobce čerpadel a míchadel pro zemědělství a bioplynové hospodářství, vyvinula nové ponorné motorové míchadlo GTWSI-EX 206-E pro zóny výbuchu EX 1 a 2, které je poháněno energeticky úsporným motorem s třídou energetické účinnosti IE5 a splňuje kategorii „Ultra Premium Efficiency“ podle nařízení EU o ekodesignu.

Třída účinnosti IE5 pro míchadla určená do bioplynu s certifikací ATEX je v současné době celosvětově jedinečná. V kombinaci s frekvenčními měniči dochází k úspoře elektrické energie až 45 % ve srovnání s běžnými ponornými míchadli.

Ponorná míchadla GTWSI-EX 206-E jsou zajímavá pro všechny provozovatele bioplynových stanic, konstruktéry zařízení a servisní firmy. Ponorná míchadla Eisele s ochranou proti výbuchu jsou obecně vhodné pro zóny 1 a 2, takže provozovatelé mají maximální bezpečnost.

 

Eisele nabízí nejvyšší potenciál úspory energie na trhu

Ponorné motorové míchadlo Eisele GTWSI-EX 206-E je určeno pro teploty substrátu do 65 °C, a je proto vhodné pro všechny termofilní provozy s vysokými procesními teplotami, které se obvykle pohybují kolem 50 °C až 57 °C. Ponorné motorové míchadlo je rovněž vhodné pro všechny termofilní provozy s vysokými procesními teplotami. Přípustná hloubka ponoření je až 25 m. Díky pohonu o výkonu 15 kW míchá míchadlo v nepřetržitém provozu energeticky úsporně i viskózní média.

Pohony míchadel GTWSI-EX 206-E jsou vyvinuty a vyráběny ve vlastním závodě na výrobu motorů společnosti Eisele. Díky pohonu IE5 dosahuje míchadlo nejvyššího potenciálu úspory energie, který je v současné době na trhu k dispozici. Mechanické ucpávky ve skříni jsou umístěny na straně motoru i média. Třída izolace podle IEC 34-1 je 180 °C (třída izolace H). To je vynikající hodnota pro maximální přípustnou teplotu izolace motoru, která je výsledkem okolní teploty a ohřevu motoru. Vrtule, nosný rám a kotvící díly v oblasti plynu jsou standardně vyrobeny z nerezové oceli.

Účinnost více než 96 %

Použitý synchronní motor dosahuje účinnosti přes 96 %, která je na rozdíl od asynchronních motorů velmi vysoká i při nízkých otáčkách. Na rozdíl od asynchronních motorů vytváří ve vinutí přibližně o 40 % méně tepla, což výrazně minimalizuje tepelné zatížení jednotek. Velikost a konstrukce pouzdra navíc umožňují dobrý a účinný odvod tepla a extrémně nízké vibrace.

Optimalizovaná geometrie lopatek vrtule s širokými lopatkami zajišťuje ještě hladší chod a tahový výkon při míchání – to vše při výrazně nižší spotřebě energie a delší životnosti. Nové vrtule z nerezové oceli jsou již standardně montovány do ponorných míchadel Eisele GTWSB a GTWSI-EX. To vede k prodloužení životnosti míchadel a ještě delší době používání – přestože ponorná míchadla Eisele byla v těchto oblastech vždy technologickou špičkou.

Celou modernizovanou řadu míchadel i čerpadel v provedení se synchronním elektromotorem představovalo Eisele na výstavě Eurotier 2022 v Hannoveru. 

V případě zájmu o úsporná míchadla míchadla nás kontaktujte.